Dermobor ruhsat sınıfı nedir, hangi bakanlıkça onaylanmıştır?

Dermobor Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürünler sınıfında ruhsatlanmış bir antiseptik jeldir.

Dermobor’un içindeki etken maddeler nelerdir?

%2 Chlorhexidine Digluconate, %3 Sodyum Pentaborat Pentahidrat Dermobor’un etken ve yardımcı maddeleridir. Chlorhexidine Digluconate mikropları öldürücü ve gelişmelerini önleyici bir solüsyondur. Chlorhexidine Digluconate bakterilerin hücre zarını parçalayarak cilt üzerinde barınmasını engeller.

Sodyum pentaborat pentahidratın ise yara iyileşmesini hızlandırdığı hücre kültürü ve klinik çalışmalarla ispatlanmıştır.

Dermobor’un etkili olduğu mikroorganizmalar nelerdir?

Dermobor Jel deriden, dış ortamdan gelebilecek ve yara yüzeyinde bulunan bütün mikroorganizmaları ve virüsleri etkisiz hale getirir. Yara bakım ürünlerinin genelinde DERMOBOR’un sahip olduğu antimikrobiyal, anticandidal ve antifungal özellik bulunmaz.

Yara mücadelesinde sıkça rastlanan Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Aspergillus niger, Candida albicans, Human adenovirus Type 5, Murine norovirus bakterilerine karşı etkinliği laboratuvar çalışmaları ile saptanmıştır. İlgili çalışmanın ayrıntısına sağlık çalışanları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Dermobor’un yara iyileşme hızına etkisi nedir?

Antimikrobiyal olarak kullanılan ürünlerin yara iyileştirici özelliği bulunmamaktadır. Yara bakım ürünlerinin bir çoğunda da antimikrobiyal ve antiviral özellik bulunmamaktadır.

Dermobor yara yüzeyinde varolan veya oluşabilecek mikroorganizmaları (bakteri, maya ve küf) ve virüsleri etkisiz hale getirerek yaranın sağlıklı bir ortamda iyileşmesini sağlar. Yara yüzeyi zararlı organizmalardan arındıran ürünler genelde deri hücrelerine zarar verirken Dermobor hücre canlılığını arttırır yüzeyde nemli bir ortam yaratarak yaranın hızla iyileşmesini sağlar.

Dermobor’un yan etkisi var mıdır?

İçeriğinde cildi tahriş edici maddeler yoktur. Yapılan bilimsel çalışmalarda herhangi bir yan etki veya zehirleyici bir etkiye rastlanmamıştır.

Dermobor bileşenlerinin tek tek ve kombinasyonlar halinde deri hücreleri üzerinde toksit bir etkisi yoktur. Etken maddeler olan %2 Chlorhexidine Digluconate, %3 Sodyum Pentaborat Pentahidrat’ın toksit olmadığı ispat edilmiş ve kullanımlarında herhangi bir sakınca bulunmamıştır.

 

Dermobor’un herhangi bir ilaç ile etkileşimi var mıdır?

Dermobor’un başka bir ilaç ile etkileşimi yoktur.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?